Autorské čítanie s Ondrejom Sokolom


25. septembra 2022 o 14:00 sa v kaplnke hradu Beckov uskutočnila tak trochu tematicky (pri príležitosti čerpania grantov EHP a Nórska) diskusia s Ondrejom Sokolom, autorom kníh Ako som vozil Nórov o jeho tvorbe a zážitkoch s touto severskou krajinou, jej ľuďmi a najmä dopravou.

Napriek nepriaznivému počasiu diskusia prebehla v priateľskej atmosfére, ktorej - podobne ako autorovým knihám – nechýbala dávka humoru. Okrem autorského čítania sa autor podelil o svoje skúsenosti s miestnou kultúrou aj faunou, či obľúbenými zákutiami Nórska – od dobrodružstiev so sobmi cez jazykové bariéry, lásku Nórov k turistike, až po život v Nórsku z pohľadu cudzinca. Prezradil taktiež niečo o pripravovanej, už tretej knihe  v tejto sérii. Diskusiu ukončil autogramiádou a napokon prehliadkou hradu.

Pri tejto príležitosti prebehla aj prezentácia projektu DRAGON - obnova západného paláca.Poďakovanie

Projekt DRAGON získal z prostriedkov EHP a Nórska a štátneho rozpočtu Slovenskej republiky grant na obnovu západného paláca a interiérového vybavenia v hodnote 983 557 €. Cieľom projektu je uviesť Západný palác a celý areál do podoby, ktorá bude rešpektovať a zdôrazňovať zachované historické hodnoty z obdobia vrcholnej gotiky a renesancie.

Ak sa chcete dozvedieť viac o programoch a projektoch financovaných z Grantov EHP a Nórska na Slovensku, navštívte stránku www.eeagrants.sk alebo www.norwaygrants.sk. Všeobecné informácie ku všetkým medzinárodným projektom nájdete na stránke www.eeagrants.org.