Noc múzeí a galérii v znamení prestavby západného paláca


Tradičné celoslovenské podujatie, ktoré sprístupňuje naše kultúrne pamiatky širokej verejnosti, sa bude konať aj na hrade Beckov. Tentokrát časť podujatia bude v znamení prestavby západného paláca.

Hrad Beckov počas podujatia Noc múzeí a galérií bude otvorený aj vo večerných hodinách.

O 18:30 sa môžete zúčastniť výnimočnej prehliadky Na víno s riaditeľom, ktorá vám priblíži architektúru a prestavby hradu Beckov. Keďže tento rok, vďaka investície z finančného mechanizmu grantov EHP a Nórska, bude realizovaná obnova západného (renesančného) paláca, nezabudli sme si pre návštevníkov podujatia pripraviť aj atraktívnu prezentáciu obnovy a plánov spojených so stálou expozíciou, ktorá by mala byť venovaná v hlavnej časti Stiborovi zo Stiboríc. Po nej bude nasledovať diskusia a premietanie kratkych filmov Via castrum o slovenských hradoch.

Pri príležitosti noci múzeí je vstup na večerný program voľný.Poďakovanie

Projekt DRAGON získal z prostriedkov EHP a Nórska a štátneho rozpočtu Slovenskej republiky grant na obnovu západného paláca a interiérového vybavenia v hodnote 983 557 €. Cieľom projektu je uviesť Západný palác a celý areál do podoby, ktorá bude rešpektovať a zdôrazňovať zachované historické hodnoty z obdobia vrcholnej gotiky a renesancie.

Ak sa chcete dozvedieť viac o programoch a projektoch financovaných z Grantov EHP a Nórska na Slovensku, navštívte stránku www.eeagrants.sk alebo www.norwaygrants.sk. Všeobecné informácie ku všetkým medzinárodným projektom nájdete na stránke www.eeagrants.org.