Podpísanie zmluvy s dodávateľom stavebných prác

Od 1.4.2022 môžu oficiálne začať stavebné práce na obnove západného paláca. Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie odsúhlasilo všetky potrebné dokumenty spojené s verejným obstarávaním a podpis zmluvy s dodávateľom stavebných činností firmou Pamarch, s.r.o..

Dňa 6.4.2022 sa konala tlačová konferencia pri príležitosti oficiálneho podpísania zmluvy s výhercom verejného obstarávania na stavebného dodávateľa obnovy západného paláca, firmou Pamarch, s.r.o.

Súčasne bolo odovzdané aj stavenisko a poklepaný základný kameň stavby za účasti starostu Obce Beckov pána Daniela Hladkého, konateľa firmy Pamarch, s.r.o. pána Jána Kresána a riaditeľa Hrad Beckov, n.o. Petra Pastiera.

Stavba bude financovaná z prostriedkov EHP, Nórska a štátneho rozpočtu v hodnote 809.165 €. Prijímateľom je Obec Beckov, ktorá je aj vlastníkom objektu. Ukončenie prác je plánované do apríla roku 2023.

Reportáž na TV Markíza: https://videoarchiv.markiza.sk/video/televizne-noviny/bonus/21397-spustili-rekonstrukciu-palaca