2023: DNI OBCE

19. - 20.8.2023

Dni obce Beckov 2023

Na začiatku druhej polovice augusta máme už dlhé roky situované naše beckovské „hody“. Prešli dožinky, prešli aj prvoaugustové dažde a víkend 19. – 20.8.2023 nás privítal mimoriadne prívetivo – slnkom zaliatym víkendom. Po minuloročných dažďoch sme mali možnosť tento rok pripraviť opäť bohatý program rozdelený na dva dni – súťaživú sobotu a slávnostnú nedeľu.

Sobota 19.8.2023

Hlavnými bodmi programu v sobotu bola tradičná súťaž „Prekvapenie z kotlíka“, Beckovský beh a ďalšie sprievodné akcie.

Do „kulinárskej súťaže“ sa tento rok prihlásil rekordný počet „súťažiacich“ – až 17 tímov sa uchádzalo o „Rád zlatej varešky“ a to rovno v dvoch kategóriách: cena ľudu a cena odbornej poroty. Medzi 10:00 a 11:00 prebehlo privítanie tímov, slávnostný štart a o 16:30 hodine sme už mohli prezentovať výsledky hlasovania a odovzdať ceny.

Tento rok súťažili: Florbalisti, Škôlkarky, Susedské trio, Beckovské Xichty, Farma Beckov, Rozhnevaní starci, OŠK, Slavkov tím, ZŠ Beckov, Salaš Beckov, Súrodenci Kováčikovci, CNE, PZ Hurban, Čaňo Tím, Hasiči, MsK Team, Kálničani.

Novinkou ročníka Dni obce Beckov 2023 bola aj cena odbornej poroty a to v exkluzívnom zložení: Norika Straková (držiteľka titulu „Najlepšia fašiangová dobrota“ 2023), Anička Gábová (vedúca školskej jedálne), Libor Švardala (starosta obce Slavkov), Marek Ort (šéfkuchár a porotca známej televíznej kulinárskej súťaže) a Ivan TULI Vojtek (herec, zabávač, odborník na všetky chute sveta) ako predseda poroty.

Cenu verejnosti tento rok získalo PZ Hurban Beckov a ceny odbornej poroty boli nasledovné: 1. miesto PZ Hurban Beckov, 2. miesto CNE Beckov, 3. miesto Beckovské Xichty. Okrem iného získali prví traja ocenení Rád zlatej, striebornej a bronzovej varešky a víťaz hlavnej ceny poroty krásny liatinový kotol.

Športové zápolenie v behu odštartoval Marek Sedláček okolo 13:30 pre dospelých a 14:30 bežali deti. O 16:30 prebehlo slávnostné vyhlásenie výsledkov a odovzdanie medailí priamo z rúk pána starostu Ernesta Benku.

Výsledky:

Kategória muži: 1. miesto Peter Pevný (11:11) – 2. miesto Karel Bíly (11:15), 3. miesto Dušan Helík (11:30)

Kategória ženy: 1. miesto Aneta Luptáková (14:15), 2. miesto Eliška Benešová (14:40), 3. miesto Kristína Bánovská (18:01)

Spomedzi detí mali najlepšie časy Ivanko Kopas, Adamko Kopas a Lucka Križanová.

Všetkým výhercom i všetkým zúčastnením srdečne gratulujeme.

Sobotný program ukončil koncert našej súčasnej najväčšej hudobnej legendy Beckovské Xichty a po zotmení v rámci programu „Beckov Beckovanom“ premietal fotky a rozprával príbehy zo svojich dobrodružných ciest Peter Becko Ondrejovič.

Okrem hlavného programu si mohli deti i dospelí užiť pohostenie od Milana Nožinu, vyskákať sa na nafukovacom hrade, zahrať si vodný futbal či sa potešiť v Kontaktnej MiniZoo ARAKOVO.

Nedeľa 20.8.2023

Tento rok sme premiérovo využili na Dni Obce priestranstvo vedľa františkánskeho kostola, kde kedysi stála kúria Medňanských a bol to ideálny priestor aj na slávnostnú nedeľu. Tráva, stromy, slnko, tieň, skákací hrad, kolotoč, kaviareň, posedenie, občerstvenie, pódium... Slávnostný program začínal poobede okolo 14:00 vystúpením Spevokolu pri CNE a odovzdaním cien za rok 2023.

Tento rok si cenu odniesli: Peter Ondrejovič – cena obce za dlhoročnú propagáciu obce doma i v zahraničí, PhDr. Marta Mácelová, PhD. – cena starostu za celoživotnú prácu v oblasti muzeológie, histórie a za propagáciu Beckova, OŠK Slovan Beckov – mužstvo A – cena starostu za rozvoj športu v obci a za dosiahnuté výsledky, OŠK Slovan Beckov – mužstvo U15 – cena starostu za rozvoj športu pre deti a mládež a ich úspešné športové výsledky, Peter Bánovský – odmena za obetavú prácu v prospech obce a v oblasti športu, Eliška Martišová – odmena za dosiahnuté výsledky vo výchovno-vzdelávacom procese, mimoškolských aktivitách, za reprezentáciu obce a ZŠ Beckov.

Všetkým ocenením opäť patrí gratulácia a parafrázovaním slov p. starostu obce „Budúcnosť obce Beckov si tvoríme už dnes, svojim prístupom, svojou aktivitou a záujmom“ si želajme, aby sme mohli každý rok niekoho oceniť...

Celé popoludnie sa o príjemnú atmosféru postarali hudobné formácie Funny Fellows a ich swingová hudba 30. až 50. rokov ako i kapela z Uherského Hradišťa – folk-country zoskupenie R.I.S.K.

Veríme, že vy, čo ste prišli, ste si spoločne s nami užili Dni obce 2023 a na záver sa patrí poďakovať vedeniu obce Beckov, kultúrnej komisii, pracovníkom obecnej prevádzky a sponzorom: Ministerstvo dopravy OOCR, Generali – poisťovacia spoločnosť, Jednota Prievidza, GKK – geodetická spoločnosť, AK-JK – advokátska kancelária, Radoterm, Stolárstvo Martiš, Budiš, Salaš Beckov, F plus s.r.o., Kolowrátok OZ, Beko Milan Nožina, Ekopol s.r.o., Röchling s.r.o., Krajčírstvo Anna Čaňová, Marek Košut.