Vystúpenie skupiny Sunmøre Baarelag


Veľmi milé kultúrne stretnutie s partnermi z Nórska zrealizovala Obec Beckov v deň realizácie záverečnej konferencie. Vo večerných hodinách od 15.00 ako vôbec prví hudobní umelci rozozvučali a dokonca aj rozspievali, napriek jazykovej bariére, slovenských priaznivcov NKP hrad Beckov, ktorý si prišli vypočuť koncert skupiny Sunmøre Baarelag a pozrieť krásne priestory západného paláca.

Večerné podujatie začínalo o 15.00 príhovorom riaditeľa Hradu Beckov, n.o. Petra Pastiera a predstavením skupiny Sunmøre Baarelag Petrom Oravcom, ktorý je jedným z koordinátorov projektu DRAGON. Na podujatí sa zúčastnilo takmer štyridsať návštevníkov z Beckova a blízkeho okolia. Napriek jazykovej bariére na záver koncertu, keď dvaja hudobníci z Nórska začali spievať časť refrému aj v slovenčine, začali sa pridávať aj samotní poslucháči. Dá sa povedať, že koncert a nasledovná prehliadka priestorov západného paláca s ochutnávkou vareného vína a čajov z miestnej remeseľnej čajovne Kolovrátok (Beckov) dali príjemnú bodku za záverečnými podujatiami projektu DRAGON.Thank you

The DRAGON project received a grant from the EEA and Norway and the state budget of the Slovak Republic for the restoration of the western palace and interior equipment in the amount of €983,557. The goal of the project is to bring the West Palace and the entire area into a form that will respect and emphasize the preserved historical values from the High Gothic and Renaissance periods.

To learn more about the programs and projects funded by the EEA and Norway Grants in Slovakia visit www.eeagrants.sk or www.norwaygrants.sk. For general information on all international projects, visit www.eeagrants.org.