Aj na nový rok pokračujeme


Začal sa rok 2023 a v západnom paláci (renesančný palác) sa riešia interiérové práce na dokončovaní podláh, osadení dverných výplní a osvetlenia.

Po oslavách Nového roka 2023 počas víkendu, sme sa opäť presunuli k aktívnej práci na interiérových častiach západného paláca. Vo fotogalérii si môžete pozrieť priebežné výsledky.

Aktuálne sa spracováva už posledná miestnosť, tzv. lapidárium. Sú osadené dverné výplne a okná. Niektoré priestory sú skutočne impozantné. Z terasy a zelenej strechy ako aj z lávky v západnej bašte vznikli unikátne výhľadové body. Aj keď dnes nebolo vďaka hmle do diaľky vidieť. V januári a februári budeme spracovávať projektovú dokumentáciu k stálej expozícii. Máte sa na čo istotne tešiť.

Napriek tomu, že expozícia nebude pre verejnosť ešte inštalovaná v prvom štvrťroku 2023, tak po kolaudácii by sme radi aspoň zrekonštruované priestory sprístupnili verejnosti v rámci prehliadkových okruhov. Hrad tento rok (ak bude počasie priať) budeme otvárať opäť 11.-12.februára. V tomto termíne sme si pre vás pripravili niečo atraktívne k sviatku sv. Valentína.Thank you

The DRAGON project received a grant from the EEA and Norway and the state budget of the Slovak Republic for the restoration of the western palace and interior equipment in the amount of €983,557. The goal of the project is to bring the West Palace and the entire area into a form that will respect and emphasize the preserved historical values from the High Gothic and Renaissance periods.

To learn more about the programs and projects funded by the EEA and Norway Grants in Slovakia visit www.eeagrants.sk or www.norwaygrants.sk. For general information on all international projects, visit www.eeagrants.org.