Autorské čítanie s Ondrejom Sokolom


25. septembra 2022 o 14:00 sa v kaplnke hradu Beckov uskutočnila tak trochu tematicky (pri príležitosti čerpania grantov EHP a Nórska) diskusia s Ondrejom Sokolom, autorom kníh Ako som vozil Nórov o jeho tvorbe a zážitkoch s touto severskou krajinou, jej ľuďmi a najmä dopravou.

Napriek nepriaznivému počasiu diskusia prebehla v priateľskej atmosfére, ktorej - podobne ako autorovým knihám – nechýbala dávka humoru. Okrem autorského čítania sa autor podelil o svoje skúsenosti s miestnou kultúrou aj faunou, či obľúbenými zákutiami Nórska – od dobrodružstiev so sobmi cez jazykové bariéry, lásku Nórov k turistike, až po život v Nórsku z pohľadu cudzinca. Prezradil taktiež niečo o pripravovanej, už tretej knihe  v tejto sérii. Diskusiu ukončil autogramiádou a napokon prehliadkou hradu.

Pri tejto príležitosti prebehla aj prezentácia projektu DRAGON - obnova západného paláca.Thank you

The DRAGON project received a grant from the EEA and Norway and the state budget of the Slovak Republic for the restoration of the western palace and interior equipment in the amount of €983,557. The goal of the project is to bring the West Palace and the entire area into a form that will respect and emphasize the preserved historical values from the High Gothic and Renaissance periods.

To learn more about the programs and projects funded by the EEA and Norway Grants in Slovakia visit www.eeagrants.sk or www.norwaygrants.sk. For general information on all international projects, visit www.eeagrants.org.