Novinky zo stavby


Po krátkom čase vám opäť prinášame pár nových fotografií zo stavby. Opäť sme sa o kúsok posunuli k vytúženému cieľu.

Ostatný týždeň a pol sa niesol v duchu prípravných tesárskych prác a samozrejme stále murujeme a murujeme. Poďme sa pozrieť, čo nového pribudlo. 

Tesári sa činili. Staré podopretie rozpadajúceho arkiera na druhom nadzemnom podlaží nahradila nová výdreva. Tá už bude slúžiť ako podpera pre čiastočné rozobratie a vymurovanie tehlového záklenku a kamennej masy. Aj tieto práce sa už začali.
Začala sa realizácia vymurovania vstupného dverného otvoru z dvojramenného kamenného schodiska.
Pribudlo drevo na lávku k dvom renesančným oknám v západnej bašte a súčasne aj desať metrov dlhé trámy na nový strop a zastrešenie nad rytierskou sálou. Tieto činnosti sa postupne začnú rozbiehať už na budúci týždeň a dokončenie očakávame v polovici septembra.

Murári sa tiež nenechali zahanbiť. Bola dokončená koruna na západnej stene paláca. Aktuálne sa dokončujú práce na korune východnej steny. Murivo v priestore tzv. terasy je dokončené. Rovnako aj záklenok v prechode do západnej bašty. Začalo sa s murovaním hlavného vstupu do paláca.

Vo výrobe máme už aj kované zábradlia, dverné výplne a elektrikári natiahli hlavný kábel pre elektrické vedenie.

Spomenuté práce si pozriete v galérii pod článkom.Thank you

The DRAGON project received a grant from the EEA and Norway and the state budget of the Slovak Republic for the restoration of the western palace and interior equipment in the amount of €983,557. The goal of the project is to bring the West Palace and the entire area into a form that will respect and emphasize the preserved historical values from the High Gothic and Renaissance periods.

To learn more about the programs and projects funded by the EEA and Norway Grants in Slovakia visit www.eeagrants.sk or www.norwaygrants.sk. For general information on all international projects, visit www.eeagrants.org.