Noc múzeí a galérii v znamení prestavby západného paláca


Tradičné celoslovenské podujatie, ktoré sprístupňuje naše kultúrne pamiatky širokej verejnosti, sa bude konať aj na hrade Beckov. Tentokrát časť podujatia bude v znamení prestavby západného paláca.

Hrad Beckov počas podujatia Noc múzeí a galérií bude otvorený aj vo večerných hodinách.

O 18:30 sa môžete zúčastniť výnimočnej prehliadky Na víno s riaditeľom, ktorá vám priblíži architektúru a prestavby hradu Beckov. Keďže tento rok, vďaka investície z finančného mechanizmu grantov EHP a Nórska, bude realizovaná obnova západného (renesančného) paláca, nezabudli sme si pre návštevníkov podujatia pripraviť aj atraktívnu prezentáciu obnovy a plánov spojených so stálou expozíciou, ktorá by mala byť venovaná v hlavnej časti Stiborovi zo Stiboríc. Po nej bude nasledovať diskusia a premietanie kratkych filmov Via castrum o slovenských hradoch.

Pri príležitosti noci múzeí je vstup na večerný program voľný.Thank you

The DRAGON project received a grant from the EEA and Norway and the state budget of the Slovak Republic for the restoration of the western palace and interior equipment in the amount of €983,557. The goal of the project is to bring the West Palace and the entire area into a form that will respect and emphasize the preserved historical values from the High Gothic and Renaissance periods.

To learn more about the programs and projects funded by the EEA and Norway Grants in Slovakia visit www.eeagrants.sk or www.norwaygrants.sk. For general information on all international projects, visit www.eeagrants.org.