Podpísanie zmluvy s dodávateľom stavebných prác


Od 1.4.2022 môžu oficiálne začať stavebné práce na obnove západného paláca. Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie odsúhlasilo všetky potrebné dokumenty spojené s verejným obstarávaním a podpis zmluvy s dodávateľom stavebných činností firmou Pamarch.

Dňa 6.4.2022 sa konala tlačová konferencia pri príležitosti oficiálneho podpísania zmluvy s výhercom verejného obstarávania na stavebného dodávateľa obnovy západného paláca, firmou Pamarch, s.r.o.

Súčasne bolo odovzdané aj stavenisko a poklepaný základný kameň stavby za účasti starostu Obce Beckov pána Daniela Hladkého, konateľa firmy Pamarch, s.r.o. pána Jána Kresána a riaditeľa Hrad Beckov, n.o. Petra Pastiera.

Stavba bude financovaná z prostriedkov EHP, Nórska a štátneho rozpočtu v hodnote 809.165 €. Prijímateľom je Obec Beckov, ktorá je aj vlastníkom objektu. Ukončenie prác je plánované do apríla roku 2023.

Reportáž na TV Markíza: https://videoarchiv.markiza.sk/video/televizne-noviny/bonus/21397-spustili-rekonstrukciu-palaca

Thank you

The DRAGON project received a grant from the EEA and Norway and the state budget of the Slovak Republic for the restoration of the western palace and interior equipment in the amount of €983,557. The goal of the project is to bring the West Palace and the entire area into a form that will respect and emphasize the preserved historical values from the High Gothic and Renaissance periods.

To learn more about the programs and projects funded by the EEA and Norway Grants in Slovakia visit www.eeagrants.sk or www.norwaygrants.sk. For general information on all international projects, visit www.eeagrants.org.