DNI OBCE 2021

20.8.2021 piatok: divadelné predstavenie Všetko o ženách - Divadielko Galéria (KD) - 21.8.2021 sobota: Prvý beckovský beh (ihrisko OŠK) - 22.8.2021 nedeľa: ceny starostu obce pre dobrovoľníkov pri testovaní (park) - koncert DH Trenčianska dvanástka a heligonkár Michal Červeňan (park)

Tento rok boli naše Dni obce trojdňové:

I. DEŇ: kultúrno – divadelný piatok:  predstavenie  „Všetko o ženách“ od autora Mira Gavrana v naštudovaní Divadielka Galéria z Nového Mesta nad Váhom a v réžii pani Daniely Arbetovej. Názov hry bol skutočne výstižný! A všetkých desať herečiek vo svojich výkonoch úžasných. Medzi nimi aj naše rodáčky: Darinka Jarábková a Jarmila Ondrejovičová.

II. DEŇ: športovo - zábavnú sobotu odštartoval prvý ročník Beckovského behu. V kategóriách muži a ženy bežalo 20 pretekárov, v Detskom beckovskom behu v kategórii chlapci a dievčatá 17 pretekárov. Hrali Beckovské xichty, letnú školu tanca vyučovali Aďka Vanková a Agátka Bánovská, jógu Adam Straka. Horiacu chalúpku v komentovanom zásahu Mareka Šútovského uhasili beckovskí hasiči, ktorí „požičali“ svoju hasičskú tatru na už tradičnú vyhliadkovú jazdu a riadili zásahy detí prúdom vody na cieľ. Na zdravie dohliadali zástupcovia zdravotnej poisťovne zo svojho stanu, v ktorom ste sa mohli zoznámiť aj s novým beckovským zubárom MDDr. Matúšom Radulayom. Okrem skákacieho hradu, modelovacieho cesta a ostatných hier si deti užili s veľkým úspechom aj bubnovanie, teda bicie Radka Poláčka. Výsledková listina prvého ročníka Beckovského behu:

MUŽI: 1. Matúš Varačka, 2. Martin Ďuriš, 3. Matúš Gašpar

ŽENY: 1. Simona Zacharová, 2. Eliška Hladká, 3. Lenka Varačková

CHLAPCI: 1. Lukáš Horečný, 2. Patrik Patyk, 3. Tomáš Horečný

DIEVČATÁ: 1.Rebeka Klčovská, 2. Meliska Patyková, 3. Peťka Varačková

III. DEŇ: slávnostná nedeľa bola už tradične venovaná oceneniam pre tých, ktorým nie je ľahostajný život v našej obci. Tentokrát to boli zdravotníci, ktorí pomáhali pri celoplošnom testovaní obyvateľstva v jesenných kolách roku 2020 a každý víkend od 23. januára až do 1. mája v roku 2021. Cenu starostu obce získali:

·          MUDr. Lenka Benáková, všeobecná obvodná lekárka s ordináciou v našej obci;

·         Andrea Daneková, zdravotná sestra v ordinácii všeobecnej obvodnej lekárky v Beckove;

·         Martina Gábová, zdravotná sestra ortopedickej kliniky Fakultnej nemocnice Trenčín, ktorá dlhé mesiace pracovala na Covidovom oddelení tejto nemocnice;

·         Peter Gába, študent magisterského štúdia Fakulty zdravotníctva a sociálnej práce Trnavskej univerzity v Trnave v študijnom programe Verejné zdravotníctvo;

·         Janka Gestingerová, zdravotná sestra pracujúca na  operačnej sále Kliniky úrazovej chirurgie Faktultnej nemocnice Trenčín;

·         Mgr. Ingrid Kuníková, vedúca sestra kliniky pediatrie a neonatológie Fakultnej nemocnice Trenčín, koordinátorka prvého veľkokapacitného očkovacieho centra v Trenčíne a koordinátorka výjazdových očkovacích jednotiek Fakultnej nemocnice;

·         Marianna Mahríková, pôrodná asistentka gynekologicko-pôrodníckej kliniky Fakultnej nemocnice Trenčín;

·         Alžbeta Martišová, študentka bakalárskeho štúdia odbor pôrodná asistencia na Fakulte ošetrovateľstva a zdravotníckych odborných štúdií v Bratislave.

 Odmenu za úspešnú reprezentáciu beckovskej školy  si prevzali:

Rebeka Jamborová – za reprezentáciu obce a 2. miesto v celoslovenskej výtvarnej súťaži Vojaci očami detí;

Lívia Lukáčová – za vynikajúce študijné výsledky, reprezentáciu školy a 1. miesto v okresnom kole Olympiády v nemeckom jazyku.

Verejné uznanie a poďakovanie starostu  členom testovacích tímov na pozícii administrátora a hasičom: Mgr. Alexandra Cintulová, Ing. Zuzana Fabušová, Ing. David Jaroščiak, Marek Jaroščiak, Soňa Jaroščiaková, Viera Viktória Juricová, Ján Koníček, Ing. Lucia Kuníková, Radoslav Macejka ml., Jakub Malec, Miroslav Malec, Annamária Martišová, Iveta Martišová, Radovan Poláček, Mgr. Marta Striežencová, Patrik Šimko, Peter Šimko, Tibor Šimko, Radoslav Šprincl, Marek Šutovský, Tereza Tekulová. 

Atmosféru sviatočnej nedele umocňoval aj letný koncert dychovej hudby Trenčianska dvanástka a vystúpenie 14-ročného heligónkara Miška Červeňana z Trenčianskych Stankoviec.

 Skončili Dni obce 2021. Snažili sme sa ho pripraviť dostatočne pestrý, ale aj bezpečný v tejto zložitej dobe, s dodržaním všetkých opatrení, bez ktorých si už v posledných mesiacoch ani nevieme náš život predstaviť. Ďakujeme všetkým, ktorí sa prišli na akcie zabaviť a podporiť nás, robili sme to pre vás!

 Kultúrna komisia