Letecké zábery rekonštrukcie západného paláca


Začiatkom septembra u nás na hrade boli točiť dronové zábery z rekonštrukcie arkiera v západnom paláci. Pozrite si veľmi vydarené video spolu s nami.

Stavebné práce postupne napredujú. Fotografie z rekonštrukcie vám sprostredkovávame pravidelne. Ale letecké zábery sme vám ešte neponúkli. Vďaka redaktorom TASR, ktorí u nás 2.9. spravili rozhovor a súčasne aj letecké zábery, si budete môcť pozrieť postup prác aj z vtáčej perspektívy:
https://www.youtube.com/watch?v=OX17e4hpJLY

Fotogaléria: https://mytrencin.sme.sk/c/22999474/foto-na-hrade-beckov-pokracuju-prace-na-rekonstrukcii.html#storm_gallery_210102

Celú reportáž si potom môžete pozrieť tu:
https://tv.zoznam.sk/cl/1003000/2372839/Poďakovanie

Projekt DRAGON získal grant z Islandu, Lichtenštajnska a Nórska v sume 890 000 € prostredníctvom Grantov EHP a z prostriedkov štátneho rozpočtu Slovenskej republiky. Cieľom projektu je uviesť Západný palác a celý areál do podoby, ktorá bude rešpektovať a zdôrazňovať zachované historické hodnoty z obdobia vrcholnej gotiky a renesancie.

Ak sa chcete dozvedieť viac o programoch a projektoch financovaných z Grantov EHP a Nórska na Slovensku, navštívte stránku www.eeagrants.sk alebo www.norwaygrants.sk. Všeobecné informácie ku všetkým medzinárodným projektom nájdete na stránke www.eeagrants.org.